неділя, 29 березня 2020 р.

Пацієнти з легкою формою коронавірусної хвороби лікуватимуться вдома під наглядом

Хворі з легкою формою коронавірусної хвороби лікуватимуться вдома під наглядом

Хворих з легкою формою коронавірусу класти в лікарню не будуть - запевнило МОЗ.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що МОЗ переглянув стандарти надання допомоги людям, які були заражені коронавірусом і відмітив, що тепер хворі з легкою формою хвороби будуть проходити лікування в домашніх умовах.

Віктор Ляшко також відмітив, що тепер госпіталізувати будуть лише тих хворих коронавірусом, в яких хвороба досягла середньої чи тяжкої стадії.

Люди з легкою формою хвороби будуть лікуватися вдома і їхній стан буде контролюватися медико-санітарними службами.

Також санітарний лікар відмітив, що інфікованих будуть лікувати від COVID-19 ліками, які були рекомендовані ВОЗ і які були перевірені в ренальній практиці в іних країнах.

Ляшко нагадав, що на даний момент точного препарату, який би зміг вилікувати саме від COVID-19 немає. Зараз в усьому світі проводиться лише симптоматичне лікування. Вакцина чи інші ліки від коронавірусу поки що знаходяться на стадії тестування.

Лікар заявив, що в міністерстві створили спеціальну групу із клініцистів і професорів, основним завданням якої буде досліджувати проблеми коронавірусу і спробувати знайти свій метод зцілення цієї хвороби, втім, опираючись на практику інших країн.

За матеріалами сайту Begemot.


середа, 25 березня 2020 р.

Коронавірус і хантавірус

Коронавірус і хантавірус

Вже кілька тижнів ми відчуваємо напругу у зв'язку з поширенням коронавірусу. Поки що обстановка дедалі більше нагнітається.

На цьому фоні новини, які б за інших обставин були б не помічені, поширюються з верикою швидкістю і охоплюють найширшу аудиторію ще більше підливаючи масла у вогонь.

Світова преса вже пише про ще один вірус, який викликає хворобу з летальністю більше 30%.

Мова йде про випадок смерті одного китайського робітника, який помер в автобусі по дорозі на роботу. Тест на COVID-19 виявився негативним, а от на хантавірус - позитивним. Попутники, які їхали разом з померлим, були відправлені на карантин.

Ця новина облетіла весь світ. І хоча хантавірусний легеневий синдром це грізне і дуже небезпечне захворювання мова йде лише про один випадок.

Хантавірусом можна заразитися від гризунів - мищей, щурів різних. Від людини до людини вірус не передається. Відповідно очікувати охоплення скільки небудь значної кількості населення хантавірусною інфекцією не доводиться. І, тим не менш, в пресі смакують цей один єдиний випадок зараження. Один на півторамільйардну країну.

А, тим часом, захворюваність на коронавірус зростає. Знову ж, таки, різні джерела дають зовсім різні дані. Відповідно і вводяться все нові і нові карантинні обмеження. Спочатку у столиці, великих містах, а потім і у всій країні.

Рух транспорту не регулярний, або і зовсім відсутній. В магазини впускають не більш ніж по 8-10 чоловік, а в маленькі і того менше. Базар спочатку відкривався лише по базарних днях і торгівля велася виключно в критому ринку. Зараз і в критому ринку вона проводитися не буде.

Є прогнози, що ми будемо жити в карантинному режимі не один місяць. Також може бути продовжений навчальний рік в загальноосвітніх школах. Побачимо. Поки що слідкуймо за пандемічною обстановкою на офіційному сайті.


вівторок, 24 березня 2020 р.

Чим закінчиться пандемія

Чим закінчиться пандемія

Як ви думаєте, чим закінчиться пандемія коронавірусу. Я маю на увазі не ту відповідь, що пандемія закінчиться тим, що вона закінчиться.

Сама по собі ситуація, коли той чи іний патоген мутує і змінює свою поведінку далеко не нова і відбувається з незавидною регулярністю. Досить унікальною є реакція керівництв багатьох країн. В країнах Заходу ця реакція одна, в Китаї трохи інша. В Росії і Білорусі своя специфічна реакція.

Домінуючим месенджом до народу є те, що все погано, хвороба щириться з геометричною прогресією. Потрібно дотримуватися карантину тощо. В тоталітарній же Росії декларують стабільність, жодна людина не вмела, вірус взятий під контроль, його геном прочитаний, сам вірус практично приручений. Одним словом стабільність.

Що до Китаю то там все вкрите мороком (для мене). Спочатку влада Китаю карала своїх громадян за розповсюдження інформації про хворобу. Коли приховувати вже було не можливо вони розгорнули масштабну боротьбу з Covid-2019, ввели карантин, набудували лікарень. Зараз, за їхніми словами, ситуація конкретно стабілізувалася. В Ухані нових випадків зараження немає. Але ж це за їхніми словами. Як там насправді - не відомо. Я десь читав, що вони повиганяли зарубіжних журналістів, так що...

Я далекий від думки, що хтось в пробірці вивів цей знаменитий до краю вірус, а потім випустив його на волю погуляти. Скоріш за все це результат випадкової мутації, яка закріпилася природним добором (сер Чарльз Дарвін, бла-бла-бла). Але я про те, що кожна політична сила буде намагатися використати цю випадкову мутацію в своїх інтересах.

На цьому етапі я хочу нагадати Вам казку, яка, як мені здається, доречна.

Американська народна казка

Жив-був у Прерії Ковбой, а неподалік від нього жив Мустанг - дикий кінь. І Мустанг і Ковбой мали добросусідські відносини, хоча і жили окремо. Ковбой на ранчо, Мустанг десь в Прерії.

І був у них спільний ворог - Вовк. Вовк серйозно дошкуляв їм обом і ні Ковбой, ні Мустанг не могли нічого йому зробити.

І от, одного разу, Ковбой запропонував Мустангу план, як їм покарати сіроманця. План був простим - у Ковбоя був револьвер, але він не міг вцілити в Вовка з великої відстані. Так от: Ковбой загнуздає Мустанга, надіне на нього сідло і дожене Вовка. А потім, з невеликої відстані, він його застрелить.

Сказано - зроблено. Мустанг швидко наздогнав Вовка, а Ковбой його застрелив. Ну, каже Мустанг, Вовка ми вбили, тепер можемо жити спокійно. Знімай з мене сідло і вуздечку. А Ковбой так задумливо йому і каже: "а нащо?".

До чого це я

Це я до того, що сильні цього світу це, перш за все, цинічні люди. І вони будуть використовувати будь яку незрозумілу чи загрозливу ситуацію, щоб отримати ще більше влади і інших благ.

Цікаво спостерігати як керівники різних політичних структур поводять себе в умовах пандемії.

Тоталітарні режими укріпляють культ особистості, применшують втрати, перебільшують досягнення своїх вчених. Чиновники компетентні і все роблять правильно. Це ми бачимо на прикладі РФ.

В країнах де немає вираженої вертиалі влади, де сильні олігархічні клани все навпаки. Проблеми багатократно перебільшуються, роздмухується зрада. Чиновники і народ виставляються некомпетентними і безтолковими. Найтиповіші приклади Україна і Італія.

Очевидно, що в країнах де виражена диктатура диктатори будуть намагатися використовувати пандемію для ствердження і легітимізації своєї влади. Де реальна влада в руках олігархів вони будуть розхитувати човен, щоб легше ловити рибу в мутній воді. Екстраполюючи написане можна зробити висновок, що в країнах де сильна держава чиновники будуть проштовхувати закони, які ще більше будуть обмежувати права громадян, а права чиновників будуть розширюватись. Країна де сильна держава, приміром, Німеччина.

Час покаже наскільки ці явища будуть виражені і чи будуть виражені взагалі.

В мережі ж пишуть: помер дідусь в Італії від інфаркту (тест на вірус позитивний) - написали від коронавірусу. Померла бабуся від інсульту в Росії (а вірус в неї підтвердили) - написали, що померла від інсульту. Дані ж можна інтерпретувати по різному, правда?

І здається мені, що пандемія коронавірусу може закінчитися якимось перерозподілом влади. А як думаєте Ви?


понеділок, 23 березня 2020 р.

Більше питань ніж відповідей

Більше питань ніж відповідей

Місяць тому українське суспільство вкрай розхвилював рейс з охопленого епідемією Уханя. Потім спливла інформація про те, що більшість збурень була організована певними політичними силами. Протестувальників збирали розсилаючи їм SMS, наливали їм перед акцією горілки тощо.

Про мету цієї, безсумнівно, провокації не важко здогадатися. На поверхні знаходяться два мотиви.

  • Показати всьому світу, що український народ черствий, егоїстичний, готовий заради шкурних інтересів закидувати камінням живих людей. Це вигідно зовніньому ворогу, наприклад Росії. Вигляд людей, які кидаються камінням по автобусах, в яких перевозилися прибулі з Китаю громадяни, не надає позитивного іміджу, як нашій державі так і нашому народу.
  • Дескридитувати існуючу владу перед народом. Виставити правлячу партію недолугою, не ефективною, не здатною вирішувати життєво важливі завдання. Це, ясна річ, вигідно партіям не правлячим, але у яких є бажання "порулити" ;)

І ось пройшов місяць. В світі захворюваність поки що зростає. В Україні є хворі і кілька смертельних випадків. Було зразу зрозуміло, що люди почнуть заражатися не від громадян привезених з Уханя. Вони то були під суворим контролем. Коронавірус був привезений людьми, які "своїм ходом" приїздили з Європи. Італія б'є рекорди по кількості хворих.

Але парадокс. В Україну прибувають сотні громадян а скільки небудь жорсткого контролю над їхньою поведінкою немає. Їх просто просять самоізольуватися і вони роз'їжджаються по домівках.

Причому деякі люди, що повернулися, навіть не приховують того, що не мають наміру дотримуватися самоізоляції посилаючись на те, що вони молоді і здорові. Їхній організм легко впорається з хворобою, а що вони можуть заразити інших людей їх мало хвилює. І така поведінка не зустрічає серйозного осуду з боку держави.

Зразу постає питання чому новоприбулих людей не поміщають в стаціонар на два чи більше тижні а відпускають додому. Їм, буквально, рекомендують самоізоляцію не перевіряючи толком чи вони її дотримуються.

А може вірус не такий вже небезпечний і проблема тучно роздмухана? Я не закликаю до безпечності і халатності стосовно карантинних заходів. Навіть якщо ризик мінімальний не варто втрачати пильність.

Але, на мою думку, реакція на пандемічні виклики не симетрична. Десь перегинають палку, немотивовано обмежуючи людей в пересуванні, роботі і таке інше. І, в той же час, з-за кордону майже безконтрольно прибувають люди за якими, за логікою речей, повинен бути особливий контроль.

Складається враження, що багато чого недоговорюється, в повітрі витає невизначеність. Якщо це повноцінна пандемія чому не продаються чи не роздаються безкоштовно маски, рукавички, дезинфікуючі розчини? На кожному кроці. Це ж копійчані матеріали!

По місту кілька разів проїхав автомобіль з закликом сидіти вдома. Добре, треба сидіти вдома. Через місяць у деякої кількості людей скінчаться гроші. Що буде далі?

Більше питань ніж відповідей.

Читайте також: Чим закінчиться пандемія.


неділя, 22 березня 2020 р.

Позитивні новини пандемії

Позитивні новини пандемії

На фоні тривоги, яка панує у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19 хочеться виділити і позитивні тенденції.

В Україні вилікувалося вісім пацієнтів

Про це нам повідомив Центр громадського здоров’я України. Він зазначив, що всі вісім пацієнтів, які на сьогодні одужали, із Чернівецької області. В загальному там було зафіксувано двадцять п'ять випадків інфікування, один з них закінчився летально.

Станом на десяту годину 22 березня в нашій країні сорок сім випадків COVID-19 підтверджено офіційно, із них три летальні.

Більість людей, які хворіють на коронавірус COVID-19, переносять хворобу, як звичайну ГРВІ. Власне, цей недуг і є різновидом ГРВІ, але він викликаний невідомим, новим для нес збудником, інформує Центр громадського здоров’я України.

В Ухані вже чотири дні поспіль відсутні нові випадки зараження

В епіцентрі спалаху епідемії коронавірусу чотири дні підряд не зареєстровано жодного випадку захворення.

Станом не двадцять пере березня в Ухані, що провінції Хубей не було зафіксовано ні одного підтвердженого випадку захворювання на нову коронавирусну пневмонією. Про це нам повідомляє РБК-Україна посилаючись на "Сіньхуа".

Комітет зі справ охорони здоров'я в провінції Хубей зазначив, що до кінця 21 березня загалом кількість підтверджених факів захворювання новою пневмонією COVID-19 в місті Ухань й в провінції Хубей залишалося на рівні відповідно 50 005 та 67 800 осіб.

Є прогноз (як на мене занадто оптимістичний) згідно якого мегаполіс Ухань, який вважається джерелом розповсюдження Covid-19, може остаточно очиститися від патогена до кінця цього місяця.

В Італії від коронавірусної пневмонії вилікували дуже літню жінку

В італійському місті Модена медикам вдалося вилікувати від коронавірусу 95-річну місцеву мешканку Фанану Корсіні. Лікарі рятували її життя із п'ятого березня. На сьогодніній день жінка готується виписуватися з лікарні.

Всі факти взяті з загальнодоступних інтернет джерел.


субота, 21 березня 2020 р.

Міфи і фейкові повідомлення про коронавірус.

Міфи і фейкові повідомлення про коронавірус

Тема коронавірусу зараз б'є всі топи. Відповідно і фейків, які пов'язані з Covid-19, дуже багато. З часом їх кількість буде тільки збільшуватись. Нижче я помістив перелік найбільш поширених міфів. Я думаю, що корисно мати уявлення про подібні факти.

фейк Вінницька клініка не рекомендує ібупрофен. Один з поширених міфів дає посилання на медичних працівників клініки в Відні, які, буцімто, дослідили, що протизапальний препарат ібупрофен ускладнює перебіг коронавірусного запалення дихальних шляхів. Медуніверситет Відня однозначно спростував цю інформацію.

фейк Медична маска вбереже від коронавірусу. Цей вірус передається повітряно-крапельним і контактним шляхом. Але клінічні дослідження у Німеччині не підтвердили, що саме по собі застосування захисних масок вбереже організм від нового вірусу. Звичайні маски допомагають, скоріш за все, не заразити інших, і то тільки протягом нетривалого часу. Більш ефективний захист - регулярніше й ретельніше миття рук, пояснює ВООЗ.

фейк Коронавірус вмирає за температури 26-27 градусів. Всесвітня організація охорони здоров'я заперечила і таке твердження. Адже, як відомо, організм людини має температуру тіла набагато вищу, 36-37 градусів, і, не зважаючи на це, вірус почувається комфортно в таких умовах. Поради на кшталт "переїхати в теплі краї", пити гарячу воду чи приймати гарячий душ не врятують від коронавірусу, стверджує ВООЗ.

фейк Інкубаційний період - до 20 днів. За даними інституту Роберта Коха, що в Німеччині, інкубаційний період в середньому становить п'ять-шість днів, рідше до двох тижнів. В той же час інститут Джонса Хопкінса що в США повідомляє, що на 10 тисяч пацієнтів, що хворіють, лише у 101 хворого симптоми зберігалися після чотирнадцятиденного карантину.

фейк Коронавірус створено штучно. З'явилося дуже багато теорій змов про навмисне створення цього коронавірусу, як ще одного різновиду біологічної зброї. Однак ще ні разу подібні теорії не поширював хтось із солідних наукових закладів. І хоча походження вірусу досі достеменно не встановлено, переважна більшість світових фахівців схиляються до такої думки, що вірус перейшов до людини від диких тварин. Вважається, що подібним чином з'явилися також віруси Ебола та інші. Чому я особисто не вірю в теорію щтучного створення цьго вірусу я докладніше описав в пості "Covid-19 - злий умисел чи природній процес"

фейк Зараження вірусом - смертельне. Більшість тих, хто заразився новим вірусом, виліковуються самотужки без медичної допомоги. У 80% випадків недуг протікає легко. Тоді госпіталізація, скоріш за все, не доцільна. Вірус більше нагадує банальну застуду, ніж грізну смертельну хворобу. Симптоми такі: підвищена температура, втома, кашель сухий. Навіть за більш складнного перебугу хвороби переважна більшість випадків не закінчуються смертю. Відсоток летальності від коронавірусу науковці ще до кінця не визначили. За деякими даними він становить біля трьох відсотків. Але багато фахівців наголошують, що поки не всі дані враховані і вивчені. Істинний рівень смертності може бути нижчим за один відсоток. До цього його оцінювали у п'ять відсотків. До групи ризику відносять людей похилого віку та тих, хто має додатково гострі чи хронічні захворювання.

фейк Цибуля, часник та алкоголь - найкраща профілактика. ВООЗ не має підтверджень з приводу ефективності вживання часнику, цибулі й спиртних напоїв в якості засобів профілактики. спиртовмісні засоби й засоби, що містять хлор справді вбивають вірус, але тільки на зовнішніх поверхнях, а не в організмі людини! Те ж саме стосується і нікотину. Пиуть, що паління цигарок рітує від коронавірусу. Це, звісно, не правда.

фейк Існують ліки чи вакцина проти коронавірусу. На даний момент часу ні вакцини, ні ліків від коронавірусу, на жаль, ще немає. Перші випробування тестових препаратів для лікування коронавірусного запалення дихальних шляхів в Німеччині заплановані на квітень. Пошук вакцини справа довга і кропітка, займе багато місяців якщо не років. Поки хворих з коронавірусом лікують приблизно так само, як хворих на грип. Відповідно пропозиції лікарських препаратів і вакцин від SARS-nCoV-2 в мережі - шахрайство.

фейк Домашні тварини розповсюджують коронавірус. Поки що наукових підтверджень того, що домані улюбленці, наприклад коти чи собаки, можуть заразити своїх господарів, немає. В той же час науковці продовжеють перевіряти таку можливість передачі.

фейк Посилки з Китайської Народної Республіки небезпечні. Люди не мають можливості захворіти взаємодіючи з посилками. Коронавірус не живе довго на посилках чи інших відправленнях. Щлях з Китаю не близький.


пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Covid-19 - злий умисел чи природній процес

Covid-19 - злий умисел чи природній процес

В мережі постійно ширяться чутки, що вірус Covid-19 є біологічною зброєю. Автори наводять "вагомі" аргументи на користь штучності цього віруса, що він, не інакше, як або "втік" з лабораторії або його спеціально "випустили".

Всюди бачиться світова змова з метою встановлення нового світового порядку. Золотий мільярд і все в такому ж дусі. Вірус "втік" на недопрацьованій стадії і тому він не такий смертельний, як хотілося б злодіям-змовникам.

Нас хочуть переконати в тому, що коронавірус штучно створений для того, щоб вбити старше покоління людей. Тих хто вже не може працювати, приносити прибуток. Більше того - люди за 60 років являються "тягарем", потребують відомих ресурсів і саме для їхнього знищення і був розроблений коронавірус.

На перший погляд в цьому можна побачити якусь логіку, але один єдиний аргумент руйнує цю теорію. Річ у тім, що люди, які приймають рішення на глобальному рівні, м'яко кажучи, не молоді. От уявіть: будує людина собі кар'єру, будує. З щабля на щабель перестрибує. А роки йдуть. Ось від цієї людини вже щось залежить в цьому світі. А роки йдуть. Пан не молодий, пану вже за шістдесят. І дає цей пан розпорядження розробити таку біологічну зброю, щоб вона могла вбивати людей похилого віку і майже не чіпати молодь і дітей. Тобто це повинен бути самогубця. В це можна було б ще повірити чисто гіпотетично якби могло статися так, що від одного цього "добродія" залежала б доля реалізації проекту. Ну самогубця, мізантроп - з ким не буває. Але такі проекти не можуть залежати від однієї людини. І ці, інші, від яких залежить прийняття рішення, теж не молоді вже. Ось і виходить, що біологічна зброя з такими характеристиками, які ми спостерігаємо у Covid-19 не потрібна нікому.

А так як створення таких речей досить таки дороге і марудне, потребує багато часу і в сараї таку авантюру не провернеш то теорію змови можна без докорів сумління відкинути.

Справжня біологічна зброя це те, що "в вогні не горить і у воді не тоне". Це те, що вбиває майже на 100% всіх, хто заразився. Це сибірка, спори якої зберігаються в землі десятиліттями а не якийсь коронавірус, який "вивітрюється" з інфікованої поверхні за кілька днів максимум.

Не треба шукати злий умисел в подіях, які можна легко пояснити чимось простішим.

Скоріш за все це мутація "природного" (наче буває щось неприроднє, чи надприроднє) віруса. Все живе еволюціонує і віруси не є винятком.

З часом люди вироблять до нового збудника відповідний імунітет і кількість ускладнень і летальних випадків стане ще меншою. Вірус же, в свою чергу, стане менш патогенним. На це є надія, адже паразиту не вигідно вбивати свого хазяїна - в такому разі загине він сам. Еволюція патогенів зазвичай йде шляхом зменшення шкідливості.

Написати цей пост мене спонукало інтерв'ю, яке було взяте у Алли Мироненко, лікаря-вірусолога, і опубліковане в Укрінформ. Ми подолаємо пандемію коронавірусу, якщо не захворіємо всі одночасно.

P.S. 30.03.20 Сьогодні натовхнувся на ще одну конспірологічну теорію згідно якої коронавірус не був створений штучно, але уряди використали його появу, як привід організувати таке собі всесвітнє тренування населення по цивільній обороні. Навчання по протидії застосуванню біологічної зброї масового ураження.


четвер, 19 березня 2020 р.

Городище в умовах карантину

Городище в умовах карантину

Ще з вчорашнього дня ми почали відчувати на собі наслідки введення карантину спричиненого поширенням коронавірусу.

З першої половини дня зачинили універмаг. В Квіточку і деякі інші магазини запускали по десять чоловік і потім замикали за ними двері, а нових відвідувачів запускали лише після того, як попередні здійснять покупки.

Сьогодні Городище стало ще безлюднішим ніж вчора. Практично не працював базар, адже виносна торгівля вважається забороненою.

В багатьох місцят, як, наприклад, на Новій пошті на підлозі з'явилися лінії-розділювачі, які підказують відвідувачу дистанцію яку рекомендовано дотримуватися між людьми.

Певні незручності викликає нерегулярний рух автобусів. Особливо в другій половині дня. В Фейсбуці таксисти дали оголошення, що проїзд дорожчає в зв'язку зі значними витратами на дотримання карантину (маски, дезинфікуючі засоби тощо). Не знаю наскільки це адекватне підвищення ціни. Ясно лиш, що баланс попит-пропозиція вносить свої корективи.

Аптеки працюють в звичайному режимі. Особлива увага до масок. Невелика кількість людей їх носить. В аптеках, згідоно впертих чуток, масок немає, а якщо вони і є то непомірно дорогі. Всі нарікають, що маска це одноразовий малоцінний продукт і вона не може коштувати дорого.

Продукти харчування дещо подорожчали і швидко розкуповуються. Хтось вчора, ідучи повз базарні ряди, вигукував, що немає солі. Хоча сіль була і в великій кількості. Це дається взнаки загальна знервованість і тривога за майбутнє.

Між людей циркулюють різноманітні, часто протилежні, думки. Одні жадають зачинення всієї торгівлі і нарікають на бездіяльність влади. Інші висловлюють слушну думку, що людям треба щось їсти, в щось вдягатися і кудись їздити.

Не зрозуміло також на що жити продавцям, які зачинили свою торгівлю сплативши аренду, податки і соціальні внески. Навіть якщо хтось і пішов на податкові канікули то треба ж щось їсти, платити за комунальні послуги.

На мою думку все з часом ввійде в свою колію. Люди пристосуються до життя в умовах карантину, але це буде з часом.

На сьогодні ж можна сказати, що переважає тривога за завтрашній день. Це не дуже виправдано, хоча обережним, безперечно, треба бути. Відсоток важких і летальних наслідків захворювання не дуже великий. Одже заспокоюємося, миємо руки і уникаємо тісного контакту з собі подібними.