Як пройшов Рамштайн 8
Вчора відбувся Рамштайн 8 і ми дізналися яку ж кількість озброєння нам пообіцяли надати союзники. Я не буду перераховувати кількість всього запланованого, це можна знайти на більш компетентних інтернет ресурсах, хочу лиш окреслити загальну тенденцію, яка зберігається дуже давно.
Традиційно нас дієво підтримують географічно найближчі країни: Польща, країни Балтії. Велика Британія з самого початку повномасштабного вторгнення теж була лідером підтримки на рівні з найближчими сусідами, ним і залишається. США допомагають, за що їм подяка, але могли б допомагати більше. Те ж саме стосується і Франції. Франція дає і буде давати гарні артилерійські системи, обіцяє постачати бронетехніку, приміром колісні танки, але робить це з якоюсь пересторогою. Хоча, звісно, ми дуже вдячні. Теж саме стосується і Сполучених Штатів. Абрамси вони постачати остерігаються посилаючись на надмірну складність і ненажерливість цих танків в плані споживання пального. І хоча це все дійсно так, Абрамс має не поршневий двигун, а турбіну, щось на зразок авіаційного двигуна, але могли б і дати задля нашої спільної перемоги.
Особливо проявляє обережність Німеччина. Причому Німеччина послідовно обережна, завжди обережна, тотально обережна. Я бачу пояснення такої поведінки в повоєнній історії цієї країни.
Німецька влада схильна в прийнятті рішень озиратися на думку суспільства, а суспільство підтримує ідею допомоги Україні зброєю лише на 35% приблизно. Можна сказати, що дві Світові війни відбили у німців бажання воювати. Це, якщо простими словами.
Якщо ж трохи розлогіше то в XX століття німецька нація ввійшла досить войовничо налаштованою, хоча її войовничість не виділялася на фоні інших європейських націй. Німеччина програла I Світову війну і країни переможниці допустили помилку у відносинах з переможеною країною. Переможниці банально обклали німецький народ контрибуціями прирікши його на бідність. А бідність і приниження породили націонал-соціалізм.
Після II Світової війни знову постало питання що робити з переможеною Німеччиною. На цей раз союзники повели себе мудріше. Вони почали планомірно перевиховувати німців в дусі миролюбства і, водночас, допомагали відроджувати економіку, яка лежала в повних руїнах. В результаті ми маємо Німеччину з передовою економікою, але миролюбну. До того ж після II Світової війни в країні уникали концентрації влади в одних руках. Так що важко очікувати від німців якоїсь серйозної підтримки у воєнній сфері.
Інша справа британці. З самого початку вони палко підтримали нашу боротьбу. І знову витоки такої поведінки більшість аналітиків схильні бачити в подіях II Світової війни, коли острів Велика Британія чинив відчайдушний опір Німеччині, яка на той час разом з захопленими територіями займала ледве не всю Європу. Тобто в свідомості британців ще живі спогади коли їхні діди вели війну проти набагато сильнішого противника і вони часто асоціюють себе з українцями.
Звісно, що ми вдячні всім країнам за допомогу, це наш спільний ворог, який загрожує континенту і всьому світу. Рамштайн 8 наближає цю перемогу.
Слава Україні!
На фото основні характеристики легкого французького танка AMX-10 RC (фото взяте з ресурсу Armyinform.com.ua).