35 день війни
На тридцять п’ятий день воєнні дії продовжуються. Окупанти зосередилися на Південно-східному напрямку. Дуже важко нашим захисникам в Маріуполі і в зоні ООС. Агресор намагається перекинути туди якнайбільше сил.
А в околицях Києва навпаки. ЗСУ тіснять ворога і поступово звільняють територію.
Перемовини в Стамбулі
Йде другий день перемовин між Україною і РФ. Місцем перемовин був обраний Стамбул — турецька сторона, наскільки я розумію, взяла на себе роль посередника. Олексій Арестович застерігає гарячі голови не роздмухувати “зраду”.
Так, всім відомо, що з росією вести переговори вкрай важко зважаючи на безпринципність її керівництва, брехливість і високий градус цинізму. Але успіхи ЗСУ роблять позицію агресора більш поступливою.
За словами Олексія Арестовича в перемовинах вже досягнутий проміжний результат, і цей результат вселяє оптимізм.
Українська делегація намагається досягти реалістичного компромісу з ворогом. Ні про яку здачу територій не може бути й мови цілісність і суверенітет України недоторканий. Включаючи Крим і ОРДЛО. Треба бути реалістами, що території, які знаходяться під окупацією вже вісім років просто так повернути на вдасться. Буде потрібен довгий перехідний період в років п’ятнадцять — не менше.
Українська делегація бачить післявоєнний устрій таким: будуть залучені країни, які виступатимуть гарантами незалежності і територіальної цілісності України. Гарантії будуть кардинально відрізнятися від Будапештського меморандуму де ніхто ні за що не відповідав. В новому договорі буде прописано все докладно. Якщо, не дай Бог, росія знову нападе на Україну країни-гаранти збираються на екстрену нараду не пізніше ніж триденний термін. Цей пункт навіть кращий ніж п’ята стаття статуту НАТО, в якому реагування передбачено в шістдесятиденний термін.
Так, росія теж входить до слкаду країн-гарантів. Але вона не буде мати права вето.
Країни-гаранти будуть сприяти вступу України в ЄС. Україна зберігає нейтральний статус, але в неї нейтральний статус був і до війни.
Коротше кажучи перемовини, щоб не зглазити, зрушилися з мертвої точки. Але це не значить, що війна скінчилася або, що стало легше воювати. Нічого легше на стало. Переговорні позиції української делегації сильні тільки завдяки силі ЗСУ, а значить війна триває, ворога треба виганяти. Територію треба звільняти. І процес цей нелегкий і не швидкий.
Слабину давати не можна. Ворог обов’язково використає на свою користь. Мирному населенню треба пильнувати. Виконувати всі розпорядження. Комендантська година, не фотографувати нашу техніку, а ворожу навпаки — фіксувати розташування і повідомляти державним органам. Не ходити в ліси, не палити траву.
Слава Україні!
Фото взяте з сайту Армія inform.
Немає коментарів:
Дописати коментар